Ajurvédská masáž


Má stejně jako ostatní masáže relaxační a terapeutický účinek. Její odlišnost od ostatních masáží však spočívá v tom, že masáž není prováděna hnětením a přílišným tlakem, naopak, je velmi jemná. Její účinek je dán přesně vedenými tahy, protahováním a přetáčením, čímž jsou stimulovány významné body na těle člověka a současně jsou promasírovány všechny svaly a klouby.
Ájurvédská masáž je prováděna velmi účinnými čistě přírodními oleji, jež pronikají hluboko do tkáně a přenášejí do ní významné léčivé látky.

Jaké účinky má ájurvédská masáž?

Ájurvédské masáže se kromě techniky provedení soustředí především na individualitu každého člověka. Každý z nás je jiný a každý má jiné potřeby. Proto před masáží zjistí ájurvédský masér přirozenost masírovaného - jeho konstituci (Váta - Pitta - Kapha) a podle toho zvolí vhodnou kombinaci oleje a bylin tak, aby účinek prováděné masáže byl maximální.

Masáž má především léčivý a regenerační účinek. U masírovaného dochází nejen k uvolnění svalové tkáně a pocitu pohody a relaxace, ale současně je nastartována správná činnosti cévního a lymfatického systému, který se tzv. rozpohybuje a vyplaví z těla nežádoucí toxické látky a jiný odpad, který je tělu na obtíž a znesnadňuje jemu vlastní přirozenou funkci regenerace a obnovy.
Buňky v těle masírovaného získávají novou sílu, kyslík proniká všude tam, kde se při každodenním stresu nemá šanci dostat (uvědomme si např. naše povrchové dýchání, kterým zásobujeme tělo kyslíkem jen asi na 10% z celkové kapacity plic). Současně dochází k mnohem efektivnějšímu vstřebávání živin, čímž je podporován dýchací systém, krevní oběh, lymfatický systém, zlepšuje se trávení a vylučování, pohyblivost.
Ájurvédská masáž má také velmi dobrý vliv na náš hormonální systém.

Tímto se masáž stává nejen příjemnou relaxační záležitostí, ale především jde o dosažení léčivého efektu s maximálním účinkem, jež pomůže u masírovaného navodit stav rovnováhy a harmonie.

MASÁŽ považuje ájurvéda za jeden z nejdůležitějších faktorů dlouhověkosti. V Indii a na Srí Lance je po dobu již 5 tisíc let stále oblíbenou právě proto, že vnáší do těla ódžas (životní sílu) a současně uchovává zdraví a krásu člověka.

Objednejte si naše služby

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.